VIDEO Zadar pobijedio Cibonu 83:82!

7

Košarkaši Zadra nakon produžetka su slavili u hrvatskom derbiju protiv Cibone 83-82.

Ostavila je ova pobjede Zadrane u životu, u borbi za treće mjesto. Dobre vijest za Zadrane stigla je iz Splita gdje je domaća momčad uvjerljivo slavila protiv Zagreba 68-50.

Zadar je većim dijelom susreta bio bolja momčad, a nakon što se u zadnju četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom 56-56 serijom 9-0 Zadar je pojurio prema pobjedi.

No, Cibona nije imala namjeru tek tako ostaviti bodvo na Višnjiku. Ne samo da su sustigli već su i prestigli Zadrane. Na ulasku u posljednju minutu poveli su 69-72.

Delaš je zabio za 2, a nakon što je Krušlin promašio, Barać je s linije slobodnih bacanja pogodio jedno bacanje za 72-72. Florence se spetljao u zadnjem napadu Cibone i utakmica je ušla u produžetak.

Momčadi su se izmijenjivala u vodstvu, a u završnu minutu Cibona je ušla s prednošću 78-80. Ivan Ramljak je tada pogodio svoju prvu tricu iz šestog pokušaja (81-80). Na drugoj strani Hukić pogađa oba bacanja (81-82) i ostavlja Zadru nešto manje od 7 sekundi za zadnji napad.

Ante Delaš uzeo je stvar u svoje ruke te zabio za 83-82.