U TRNSKOM PORAŽENI MRAVI – Pobjeda košarkaša Zadra usred Zagreba!

0

Samo nepuna 24 sata nakon pobjede protiv Mega Leksa u 6. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Zadra danas su u sklopu 3. kola Hrvatskog košarkaškog prvenstva gostovali u Trnskom i pobijedili Zagreb rezultatom 93-86.

Iako je u najavi uoči ovog susreta trener Zadra Ante Matulović izjavio kako će u utakmici koristiti veći broj igrača, gosti su u utakmicu ušli startnom petorkom Vladović, Mazalin, Marinković, Brzoja i Vraneš.

Zadrani su bolje otvorili utakmicu povevši 13-10, međutim domaćin je brzom serijom 12-0 usmjerio rezultat na kraju prve četvrtine u svoju korist, 27-18. Drugu četvrtina utakmice dobili su gosti rezultatom 22-15 i tako pred veliki odmor smanjili zaostatak na dva koša minusa, 42-40.

Rezultatski preokret nastupio je u trećoj dionici susreta, koju su gosti dobili uvjerljivom rezultatom 24-11, što je momcima trenera Ante Matulovića donijelo pred završnih deset minuta utakmice prednost od 11 koševa viška, 64-53.

Ta prednost narasla je nakon polaganja Mazalina do najvećih +17 u 34. minuti utakmice, da bi do kraja utakmice domaćin ipak uspio zakomplicirati završnicu i u posljednjoj minuti utakmice približiti se na zaostatak od samo pet koševa.

Smirenom reakcijom Marinkovića, Zadar je odolio svim nasrtajima domaće momčadi i na kraju zasluženo upisao pobjedu rezultatom 93-86.

Trener Zadra Ante Matulović koristio je usluge samo sedam igrača. Bez Ramljaka i Baraća, momčad je fizički odlično reagirala i velike zasluge za to sasvim sigurno idu kondicijskom treneru.

Najviše je po običaju zabio Ivan Marinković (24 poena + 5 skokova). Raspoloženi Lovro Mazalin dodao je 21 poen i uhvatio 6 skokova, Kristijan Krajina zaustavio se na 17.

U dresu domaće momčadi, Luka Božić ubacio je uvjerljivo najviše (27 poena i 6 skokova), dobar je bio i Pavle Marčinković sa 19 poena.

KK ZAGREB – KK ZADAR   86-93 (27-18, 15-22, 11-24,33-29)

Zagreb – Dvorana Trnsko.  Gledatelja: nepoznato  Suci: Tomislav Vovk, Luka Kardum, Krešimir Katić

KK Zagreb: Božić 27, Junaković 6, Kaštropil 8, Marčinković 19, Vitali 11, Batur 10, Krapić 3, Majcunić 2, Vlajić, Perić

KK Zadar: Vladović 7, Vraneš 8, Brzoja 14, Marinković 24, Mazalin 21, Krajina 17, Jurica 2, Jelenković, Tomas, Vrkić