Ante Nazor: Zvezda je nivo više, ali mi nismo pokazali karakter

0

Četvrti uzastopni poraz, upisali su danas na gostovanju u Beogradu košarkaši Zadra. Nakon solidnog izdanja u prvom poluvremenu, Zadrani su doslovce pregaženi u nastavku i Crvena Zvezda je upisala pobjedu visokim rezultatom, 83-57.

Iako za termin u kojem se danas utakmica igrala ne možemo reći da je baš košarkaški (15:00 sati), dvorana Pionir u Beogradu poprilično je bila popunjena.

Istaknuo je to na konferenciji za novinare domaći strateg Dejan Radonjić, koji se zahvalio gostima iz Zadra što su im izašli u susret.

Dejan Radonjić:

Pre svega želim da izrazim veliku zahvalnost Zadru na izuzetnoj korektnosti i što je imao razumevanje za našu situaciju oko zgusnutog kalendara takmičenja. U dogovoru sa gostima, vodeći računa da ispoštujemo njihov praznik, tražili smo rešenje za termin meča koji je prihvatljiv za obe strane. Mnogo nam je značilo prolongiranje meča za jedan dan. Ni ovako nije bilo lako. Prvo poluvreme je pokazalo da moramo mnogo bolje i kvalitetnije. U nastavku je sve bilo pod našom kontrolom i uspeli smo da slavimo. Imaćemo jedan trening pred put na gostovanje Tajfunu, moramo maksimalno da ga iskoristimo. Nadam se da ćemo iz ovog ritama izaći bez većih opterećenja i da ćemo biti spremni za izazove koji nas očekuju. Hvala publici što je došla u velikom broju. Želim im srećnu Novu godinu. Vidimo se u Pioniru na meču protiv Cedevite.

Nikola Rebić:

Ova pobeda je veoma bitna za nas. Meč nismo otvorili na željeni način, imali smo manjak energije. Zadar je to iskoristio i bio u egalu. Nakon što smo povećali agresivnost u drugom poluvremenu došli smo do lakih poena, krenuo nas je i šut i došli smo do pobede. Nama je svaki meč u ABA veoma važan. Ispunili smo sve bonuse, nemamo više pravo na kiks. Okrećemo se gostovanju Tajfunu.

Ante Nazor:

Čestitam rivalu na zasluženoj pobedi i plasmanu u Top 16 fazu Eurolige. Ipak, Crvena zvezda je veći nivo od nas. Imali smo dobro prvo poluvreme kada smo protivniku prije svega zahvaljujući discipliniranoj igri. Ali, u dugom poluvremenu kao da je neka druga ekipa istrčala na parket. Morali smo da pokažemo više čvrstine i odgovornosti. Nismo smijeli da dozvolimo protivniku otvorene šuteve, kontranapade, da se razbude i da podignu samopouzdanje. Uz veću angažiranost u prvih 20 minuta mogli smo imati i veću prednost. Ipak, isto tako, u posljednjoj četvrtini je trebalo da pokažemo karakter. Da iskoristimo bonus i da pravovremeno prekidamo akcije protivnika. Ali, na žalost to nismo uradili.

Ivan Marinković:

Drugo poluvreme je bilo katastrofalno za nas. Došli smo u Pionir sa nadom da možemo da iznenadimo velikog favorita. Držali smo se dogovora u prvih 20 minuta, ali je to u nastavku izgledalo jako loše. Čestitam Zvezdi na zasluženoj pobedi.