A1 LIGA ZA PRVAKA – Zadrani pregazili Splićane

0

U utakmici 11. kola Lige za prvaka Zadar je u nevjerojatnoj šuterskoj večeri deklasirao momčad Splita 90-49.

Od samog početka bilo je jasno u kojem će smjeru utakmica ići. Zadar je nakon prve četvrtine imao +10 (17-7), nakon druge+ 26 (44-18), a nakon treće +38 (70-32).

Imao je Zadar na trenutke i 45 koseva viška i to kada su u igri bili mladi igrači Zadra Bašić, Jelenković, Šango i Špaleta.

Zadar je nakon 30. minuta igre imao samo šest promašaja za dva poena, a valorizacija je bila 107-9 u korist domaćina.

Do kraja ta je valorizacija otišla na 139-14!!!

Ivan Ramljaka je postigao 19 koševa uz 9 skokova i 4 asistencije. Boris Barać je upisao poen više uz 5 asistencija i 4 skoka. Mladi Mario Špaleta je za 12 minuta postigao 8 košava uz dva skoka…

Zadar sada ima omjer pobjeda i poraza 6-5, kao i Zageeb koji je u Velikoj Gorici prekinuo niz od tri poraza pobjedom nad Goricom 66-82.

Kvarner je na gostovanju bio bolji od Šibenika 74-103 te za Zadrom i Zagrebom zaostaje jednu pobjedu, dok je u zagrebačkom derbiju Cibona nanijela prvi poraz Cedeviti (81-76).