Zadar ispustio pobjedu protiv Cedevite, tri i pol minute završnice bez koša

1

U 12. kolu HKS A 1 ligi Zadar je propustio priliku slaviti kod prvaka Hrvatske Cedevite.

Zagrepčani su pobijedili 77-75, a momčad Nevena Plantaka nije uspjela zabiti koš u završne skoro četiri minute igre pa se Cedevita provukla na mala vrata do pobjede.

Šteta jer Zadrani su bili bolja momčad tijekom većeg dijela utakmice. U prvoj četvrtini Zadar je pobjegao na devet koševa viška i držao se na pristojnoj razlici do poluvremena (34-41).

Cedevita je početkom drugog poluvremena izdjednačila na 41-41, no Zadrani su uzvratili na isti način i vratili se na ugodnih 7 koševa prednosti (41-48). Za sve Cedevitine prijetnje Zadrani su imali odgovor te su u završnu četvrtinu ušli s +8 (59-67).

Do 36. minute Cedevita je uspjela izjednačiti (73-73). Vraneš je na nepune 4 minute prije kraja doveo Zadrane u vodstvo 73-75. Do kraja utakmice više nije bilo zadarskog koša, Cedevita je pogodila jednom iz igre i dva slobodna bacanja. Dovoljno za pobjedu.

Zadar je imao zadnji napad za pobjedu ili produžetak, ali prema riječima trenera Plantaka on nije odigran prema dogovoru.

– Imamo samo sedam igrača u rotaciji, to nam se treću utakmicu razbija od glavu. Šteta, jer mogli smo napraviti veliki posao. I u Beogradu smo 3 minute prije kraja protiv FMP-a gubili 5 razlike. Završilo je 17, a to uopće nije realna slika. Čestitam Cedeviti na pobjedi, samo nisam uvjeren da su oni igrali tako mekano da smo mi imali samo tri bacanja drugo poluvrijeme. Unatoč tome sami smo krivi. Cedevita je zaslužila pobjedu.

Da je Cedevita dobila na mišiće priznao je i trener Zagrepčana Veljko Mršić, no kao u Novom Mestu i Ljubljani Zadranima je i u Zagrebu pobjeda kliznula iz ruku ponajviše zbog vlastitih grešaka.

Šteta, pobjeda bi momčadi Nevena Plantaka itekako dobro došla.