ZADAR TEŠKO PORAŽEN – Zvezda slavila sa 37 koševa razlike

0

Crvena Zvezda opravdala je ulogu favorita te je na Višnjiku upisala pobjedu nad Zadrom s rezultatom 66-103. Gosti su u potpunosti opravdali ulogu favorita te su dominirali većim dijelom susreta i tako Zadrane ostavili na jednoj ovosezonskoj pobjedi.

Očekivano, gosti su u susret ušli kako bi opravdali ulogu favorita te su nakon samo 4 minute igre s vodstvom 12-3 natjerali klupu Zadra na prvu minutu odmora. Stvarni na parketu definitivno nisu funkcionirale kod momčadi Ante Matulovića.

Povratak na parket nije donio ekspresne promjene u zadarskoj igri, već je Zvezda nastavila svojim ritmom te je u tri navrata stigla i do dvoznamenkaste prednosti, a posljednja je bila 10-21 tri minute pred kraj četvrtine. Ono što je uslijedilo bila je igra kakvu je svaki zadarski navijač mogao samo poželjeti.

Naime, prvo je Vladović pogodio tricu, potom je Mazalin snažno zakucao iz kontre.Uslijedio je koš i dodatno slobodno bacanje Marinkovića, da bi šlag na tortu stavio kapetan svojom drugom tricom večeras. Tako se na kratki predah umjesto s dvoznamenkastom prednošću gostiju otišlo s poravnatim rezultatom 23-23!

Iako je Zadar preko Marinkovića poveo s minimalnom prednošću 26-25 početkom druge dionice, bilo je teško očekivati da će nastaviti ‘mljeti’ Zvezdu tim istim tempom.

Tricom Krajine te polaganjem Mazalina, Zadrani su se još donekle držali u igri, sve do rezultata 31-35, no onda je uslijedio revanš za kraj prve četvrtine. Gosti su nanizali seriju 12-0 i tako domaćim košarkašima pobjegli na ogromnih 47-31.

Zvezdinu seriju nakratko je prekinuo Marinković, no brzo je uzvratio Kuzmić. Prvo je poluvrijeme zaključio pak Marinković s dva pogođena slobodna bacanja pa je rezultat nakon 20 minuta igre glasio 35-49 u korist gostiju iz Beograda.

Kod Zadrana je upravo Beograđanin Marinković bio najbolji strijelac s 13 koševa, dok je 11 dodao Mazalin, a 8 Vladović. Preostala tri koša domaćina djelo su Krajine, što znači da su se u strijelce upisala svega četiri igrača. Na drugoj strani potpuna suprotnost, u strijelce se upisalo čak 9 igrača, što je pravi dokaz kako u njihovim redovima opasnost vreba iz svakog kantuna.

Od utakmice s Cedevitom Zadar nastupa u punom sastavu

Igor Marić i Maj Kovačević konačno su registrirani te su raspoloživi za sve buduće nastupe Zadra u ABA ligi. Svi su klubovi regionalne lige dali suglasnost da se njih dvojicu registrira unatoč strogom Fibinom pravilniku pa će od utakmice s Cedevitom trener Ante Matulović imati cijelu momčad na raspolaganju. Nažalost, isto se ne može reći i za klubove A1 lige koji nisu potpisali istu suglasnost pa Marić i Kovačević (zasad) neće nastupati na državnom prvenstvu.

Pet i pol minuta igre u nastavku Zadrani nisu uspjeli doći do koša gostiju, dok su oni u istom periodu postigli čak 11. Rezultat je glasio 35-60, a post domaćina prekinuo je Mazalin s jednim slobodnim bacanjem.

Stvari na parketu nikako nisu dobro izgledale, no na tribinama su bile uistinu impresivne. U trenucima kada je Zvezda protiv Zadra odrađivala malo teži šuterski trening, a Simonović parao mrežice, Tornado je povukao navijanje kojem se priključilo i ostalih 5000 gledatelja za uistinu sjajan dekor unatoč mizernoj igri.

Gosti su u trećoj dionici otišli i na preko 30 koševa prednosti (71-40), da bi u samoj završnici Vrkić i Mazalin malo ublažili pa se na odmor pred posljednju četvrtinu otišlo s rezultatom 46-73.

Pitanje pobjednika odavno je bilo riješeno, pa je trener Ante Matulović dao priliku igračima koji su u dosadašnje dvije utakmice manje participirali. I dok su Zvezdaši već slavili pobjedu i pitali se samo s kolikom razlikom, tribine su slavile koševe Jurice, Špalete i Jelenkovića ne mareći za rezultat.

A kad smo već kod rezultata, konačni je glasio 66-103 u korist gostiju i uistinu realno opisuje odnos snaga između dva kluba. Budući da je ovo bio možda i najbezbolniji poraz sezone u srazu s apsolutnim favoritom, Zadrani se mirno mogu okrenuti pripremi sljedećeg susreta kada gostuju kod zagrebačke Cedevite. Nažalost, i to je utakmica u kojoj je protivnik Zadra opet u ulozi favorita. Zadrani će svoju drugu pobjedu tako najvjerojatnije tražiti tek u 5. kolu kada na Višnjiku gostuje Karpoš Sokoli.

KK ZADAR – KK CRVENA ZVEZDA MTS 66-103 (23-23, 12-26, 11-24, 20-30)

KK Zadar: Vladović 8, Jelenković 3, Krajina 5, Jurica 6, Špaleta 4, Brzoja 3, Marinković 17, Tomas, Barać, Vrkić 2, Mazalin 18.

KK Crvena Zvezda mts: Rebić 9, Dangubić 13, Mitrović 2, Lazić 5, Simonović 15, Jenkins 6, Gudurić 10, Jović 6, Kuzmić 12, Bjelica 11.