KOŠARKA Zadar pao u Ljubljani

0

Košarkaši Zadra su poraženi u 21. kolu regionalne ABA lige od Union Olimpije u Ljubljani 84-76.

Na tri i pol minute prije kraja Zadar je zaostajao 74-71 i imao napad. Početnička greška Borisa Baraća kojem je lopta kliznula iz ruke nakon čega je napravio nesportsku pogrešku gurnula je Zadrane prema porazu. Nakon nove izgubljene lopte Ivana Ramljaka igra Zadra se raspala pa je Olimpija stigla do 84-73.

Zadar se našao u situaciji da u zadnjem napadu morao zabiti koš ne bi li obranio prednost od 11 koševa viška iz prvog susreta, što bi moglo biti bitno u slučaju zatvaranja krugova i eventualnog plasmana u Eurokup.

Amerikanac Cosey je zabio tricu od table, a u završnm napadu Olimpija je pogriješila pa su igrači Zadra barem donekle zadovoljni napustili parket.

Bila je to utakmica koju je Zadar dobro otvorio (3-11). Ljubljančani su prednost sustigli, a potom i prestigli Zadrane. No, igrači Ante Nazora dugo su puhali u vrat domaćinima, čak u završnoj četvrtini i poveli 62-63 i onda naglo pali.

Šteta, jer dojam je da je Olimpija bila zrela za poraz.

Kod Zadrana ponovno je briljirao Kraljević s 24 koša, 7 skokova i 3 asistencije. Cosey je zabio 17, a Delaš 14 koševa.