A-1 liga: Odlični Vraneš i Vladović, uvjerljiva pobjeda Zagreba pred Zadar

0
1

Kompletirano je 12. kolo A-1 hrvatske košarkaške lige. Kvarner je slavio lagano na gostovanju u Gorici 70:94, Šibenik je u Sinju okrenuo -18 protiv Alkara i slavio 68:70, Split je slavio u Šibeniku kod Jollya košem Filipovića u posljednjoj sekundi 67:69, Zagreb je slavio kod Škrljeva 71:92, dok su jedinu domaću pobjedu upisale Vrijednosnice Osijek koje su slavile protiv Kaštele 82:76.

U ovom kolu nastupilo je čak 15 zadarskih igrača.

U pobjedu Kvarnera kod Gorice Petar Marić ugradio je 9 poena uz 6 asistencija za 24 minute, Šime Špralja 12 poena uz 6 skokova za 20 minuta, a Šime Olivari 6 poena za 12 minuta. Za poražene je Marin Zrnić za 12 minuta ubacio 5 poena.

Šibenik je slavio na vrućem gostovanju u Sinju. Teo Petani je za 39 minuta postigao 13 poena uz 7 asistencija i čak 9 pretrpljenih prekršaja, ali i 5 izgubljenih lopti. Igrač Zadra na posudbi u Šibeniku Domagoj Vrkić je upisao samo 2 minute uz jednu promašenu tricu.

U porazu Kaštela u Osijeku Eddi Jurjević je upisao 2 poena za 11 minuta igre.

Jolly je nastavio s lošim igrama. Split je odnio puni plijen sa Baldekina. Ivan Vraneš je za domaćine odigrao odličnu partiju, za 39 minuta postigao je 24 poena uz 8 skokova i 3 asistencije za valorizaciju 27. Za goste je Toni Dijan za 25 minuta odigrao vrlo dobru partiju postigavši 14 poena uz 6 skokova.

Mala zadarska kolonija trenera Danijela Jusupa slavila je na gostovanju kod Škrljeva s +21, 71:92. Jakov Vladović odigrao je odličnu partiju. 21 poen uz 5 skokova za valorizaciju 26 njegove su brojke. Ivan Batur pratio ga je izvanredno s 14 poena uz 5 skokova i 4 asistencije za 26 minuta, Pavle Marčinković imao je double- double, 10 poena i 10 skokova za valorizaciju 21, Marino Šarlija 9 poena za 17 minuta igre, a Antonio Vlaić 2 poena i 4 skoka za 6 minuta igre. Za domaćine je Josip Ceranja igrao 10 minuta uz učinak od 2 koša.

Na ljestvici vodi Kvarner s omjerom 10-1, slijedi Zagreb s 9-2 i Šibenik s 8-3, Split ima 7-4, Gorica 6-5, Alkar 5-6, Vrijednosnice Osijek 4-7, Jolly JBS i Škrljevo 3-8, Zabok uz utakmicu manje 3-7, a Kaštela na začelju 2-9.