ŽKK Zadar korak do doigravanja za prvaka!

0

Košarkašice Zadra, jučer su na domaćem terenu savladale ekipu dubrovačke Raguse rezultatom 66: 51. Nakon lošeg starta i 0:5 za Dubrovnik, Zadranke se vraćaju u igru, a nakon prve četvrtine i trice Lucije Štrmelj semafor pokazuje 13: 10 za Zadranke. U nastavku je bilo pomalo neizvjesno, ipak uz vodstvo Zadranki. Pred odlazak na poluvrijeme, košem Marte Erslan, Zadranke dolaze do dvoznamenkaste prednosti 31:20.

U nastavku domaće povećavaju prednost. U konačnici su Zadranke ostvarile važnu pobjedu i nadoknadile minus tri ( 68:65) s koliko su poražene u prvom dijelu sezone kad su gostovale kod Raguse. Ovo je važna pobjeda za ekipu Zadra koja ih je smjestila na četvrto mjesto na tablici. Iduća utakmica Zadra je na rasporedu 19. ožujka, kada idu na gostovanje u Split. Ukoliko Zadranke nastave igrati u ovom ritmu bojazni za ulazak u doigravanje za prvaka ne bi trebalo biti.

Moguć je ulazak u doigravanje i na boljoj poziciji od prošlogodišnje četvrte, što bi im omogućilo izbjegavanje Medveščaka u prvom kolu doigravanja, a samim time i pružilo mogućnost ulaska u finale.

ŽKK Zadar : ŽKK Ragusa 66:51

ŽKK Zadar: Štrmelj 13, Oštrić, Erslan M. 4, Vrsaljko 18, Sikirić 8, Nikpalj 8, Erslan A. 15, Jelenković, Mandić, Dedić, Marošević Maja, Marošević Martina.

Trenerica: Marija Mazija

ŽKK Ragusa: Marin 15, Stojanović 17, Zarač, Kalauz, Petrović 11, Ursić, Popović 8, Japunčić, Haklička, Matić.

Trener: Zdravko Kitin