Zadar poražen od Budućnosti

0

Košarkaši Zadra upisali su peti poraz u nizu. Na Višnjiku je slavila vodeća momčad lige, podgorička Budućnost rezultatom 65-52.

Konačni rezultat ipak ne prikazuje stvarno stanje na terenu, jer je Zadar na polovici zadnje četvrtine bio na minimalnom zaostatku (48-49).

Zaredala je tada Budućnost s čak 10 koševa i stigla na nedostižnih 48-59 što su do kraja rutinski sačuvali.

Nakon večerašnjeg poraza Zadar se s omjerom 7-10 nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice. U sljedećem kolu Zadrani gostuju kod Mega Leksa, dok u kolu poslije slijedi još jedno gostovanje, ovaj put kod Tajfuna.

Ante Nazor, trener Zadra:

Čestitam Budućnosti na zasluženoj pobjedi. Bili su bolji suparnik, a po meni je presudila individualna kvaliteta njihovih igrača. Kod nas je bio očit pomak nabolje u pristupu igri, ali nam je nedostajala vjera u sebe, jer smo se dva puta vraćali s velikog zaostatka, ali to nismo uspjeli materijalizirati. Rezultatski pad u završnici rezultat je djelomice i umora mojih igrača, ali rekao bih više i brzopletosti u napadu.

Filip Kraljević igrač Zadra:

Budućnost je zasluženo slavila. Mi smo odigrali dobrih 20-25 minuta, ali da bi se dobilo protivnika kao što je Budućnost nekad nije dovoljno niti 35 odličnih minuta. Mi smo u određenom prihološkom i rezultatskom padu, ali se trebamo uzdignuti i vjerovati u sebe.

Luka Pavićević, trener Budućnosti:

Pobijediti u Zadru uistinu je velika stvar. Zadovoljan sam što smo nastavili pozitivan niz. Zadar nas je dobro namučio, pokazali su veliku borbenost i energetsku spremnost. U završnici smo pogodili nekoliko važnih šuteva i potvrdili dobru formu. Možda nije bila utakmica lijepa za gledati i posebno atraktivna, ali je najvažnije da smo pobijedili.

Tadija Dragičević, igrač Budućnosti:

Zadar nas je dobro namučio, a za nas je najvažnije da smo nastavili pobjedničku seriju. Jako važna pobjeda za nas, jer smo nakon dvije teške utakmice protiv Zvezde i Mege bili dosta iscrpljeni. Zadar je uvijek neugodan suparnik na domaćem terenu i drago mi je da smo uzeli bodove. Presudila je naša obrana i nekoliko šuteva koje smo pogodili u završnici.