Subašić izludio Cavanija i Di Mariju: Monaco pobijedio PSG i izbio na prvo mjesto

0

Danijel Subašić branio je i odbranio vrata Monaca u derbiju francuskog prvenstva, u kojem je njegov klub slavio 3:1 protiv PSG-a, osvajača zadnja četiri naslova prvaka i do večeras vodeće momčadi Ligue 1.

Pobjedom u susretu u Monte Carlu, Monaco je preuzeo vodstvo od Parižana, a do kapitalne prednosti došao je u prvom poluvremenu golovima Moutinha u 13. i Fabinha u 45. minuti iz penala, nakon što je David Luiz srušio Jemersona. PSG je smanjio na 2:1 u 63. minuti Cavanijevim udarcem glavom na Aurierov ubačaj, a konačan rezultat postavlja Bernanrdo Silva u 80. minuti, ali njegov udarac putem do gola zakačio je Auriera koji je tako skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Subašić je svoju odlično čuvao, a posebno je dobro izlazio na brojne centaršuteve pred njegov gol. Nekoliko puta pravovremeno je reagirao i na Di Marijina ubacivanja lopte preko obrane domaćina, kao i na slobodni udarac istog igrača. Cavani ga je jednom savladao glavom, ali je Subašić prije toga odlično skinuo dva udarca također glavom urugvajskog golgetera.
Autor: Index.hr