Kadetkinje ŽKK Zadar treće u Hrvatskoj

0

Kadetkinje ŽKK Zadar osvojile su brončanu medalju na završnici državnog prvenstva u Slavonskom Brodu. U dvoboju za treće mjesto Zadranke su bile bolje od domaćina Broda na Savi rezultatom 65:76. Čestitke curama i stručnom vodstvu na velikom uspjehu.

Prvo osjetnije vodstvo ekipa Zadra imala je u sedmoj minuti (11:16) dok je nakon uvodnih deset minuta rezultat bio 15:22 za cure Josipe Sesar. Tricom Eme Gardijan Zadar je u 17. minuti prvi put otišao na +10 (25:35) dok je na poluvremenu bilo 29:37 za gošće.

I u trećoj dionici Zadranke su održavale stečenu razliku dok je uoči zadnjih deset minuta na semaforu svijetlilo 50:57 za njih.

Na krilima Mihaele Lazić, Brod sedam minuta prije kraja stiže na zaostatak od svega pola koša (58:59). To je ujedno i bilo sve od njih, uslijedila je zadarska serija 13:0 kojom su riješili pitanje pobjednika i osvajača bronce.

Nika Jelenković kod Zadra postigla je najviše 22 koša, imala je i 7 asistencija, Tea Šare stala je na 18 koševa (11 skokova). Ana Mandić uz 13 koševa imala je nevjerojatnih 25 skokova, tri važne trice postigla je Tea Gardijan dok je učinak Anđele Oštrić bio 11 koševa.  Kod poraženih Lazić je ubacila 40 koševa.

Autor: Radio Zadar