Cedevita obranila naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića u odličnom finalu protiv Zadra

0

Finale 25. izdanja Kupa Krešimira Ćosića otišlo je na stranu Cedevite koja je pobjedom 74:70 savladala Zadar za prvi ovosezonski trofej…

Večeras smo u Zadru gledalo odličnu utakmicu u kojoj su obje momčadi pružile dobru košarku i odigrale pravo finale. Cedevita je u drugom dijelu pokazala zašto je ipak bila favorit ovog natjecanja. Zadar nije imao odgovor na širinu Cedevite, koja je na kraju slavila sa četiri poena razlike.

Jučerašnjim pobjedama nad Cibonom, odnosno Kvarnerom, Zadar i Cedevita osigurali su si reprizu prošlogodišnjeg finala. Zadrani su na krilima sjajnog Ante Delaša uspjeli „okrenuti“ Cibonu u klasiku hrvatske košarke, dok je Cedevita teže od očekivanog slomila borbeni Kvarner. Zadar je ove sezone već okusio slast pobjede nad Cedevitom i to dva puta u ABA ligi, a večeras su uz ogromnu podršku prepune dvorane na Višnjiku i paklene atmosfere tražili prvi ovosezonski naslov.

Trener Zadra Ante Nazor svjestan je kako njegova momčad mora pružiti još bolju predstavi ako misli osvojiti kup:“Generalno, ja nisam zadovoljan našom igrom. Protiv Cedevite ćemo morati igrati bolje i biti koncentrirani cijelu utakmicu. Ne smijemo si dopustiti loša razdoblja. Nepotrebno je trošiti riječi na momčad Cedevite. Oni su nivo više i imaju iskustvo igranja u Euroligi, a to vam je kao da igrate Tetris na sve većoj i bržoj razini. Mi se tomu moramo prilagoditi na taktičkom i energetskom dijelu“.

Veljko Mršić zna što ga očekuje u finalu, a svoju momčad pripremio je na to:“Očekivao sam tešku utakmicu protiv Kvarnera, oni su dobra momčad i igraju jako dobro. Polufinalne utakmice, u kojima ste favoriti, uvijek su teške. Sretni smo što smo uspjeli izboriti finale i očekujemo dobru utakmicu sutra“.

Prvu četvrtinu obilježili su Delaš kod Zadrana i White kod Cedevite. Bila je to gotovo njihova partija 1 na 1. Delaš je ubacio sedam, a White osam poena u prvih 10 minuta. Na prvi odmor se odlazi sa 17:17.

U drugom periodu utakmice Cedevita ostvaruje prvu manju prednost i na odmor odlazi s četiri poena prednosti i umiruje zadarsku publiku. „Gosti“ svoju prednost povećavaju i u trećoj četvrtini te u samu završnicu ulaze s osam poena prednosti.

U posljednjoj četvrtini gledamo sjajnu utakmicu i nadmetanje dvaju odličnih momčadi. Marinković i Delaš drže Zadar u igri te je u posljednjoj minuti samo dva razlike za Cedevitu. Tada Gordić zabija ključnu tricu 40 sekundi prije kraja za pobjedu Cedevite. Delaš je pokušao tricom vratiti stvari u egal, ali nakon njegovog promašaja, Žorić „posprema“ slobodna bacanja za rješenje utakmice.

Pilepić je odveo Cedevitu do naslova sa 17 poena (6/9) uz čak pet trica. Spomenuti Marinković je završio utakmicu s 22 poena (8/12).

Autor: SportNet.hr