Nova sramota: Zadar poražen od Jollya sa čak 30 koševa razlike

0

Samo tri dana nakon poraza kući od Igokee, košarkaši Zadra večeras su u Šibeniku protiv Jollyja u sklopu 5. kola A1 košarkaške lige tražili pobjedu, kojom bi prekinuli negativan niz od tri uzastopna poraza.

Umjesto pobjede, Zadrani su doživjeli još jedan debakl. Poraz od 30 koševa razlike 57-87, možda je i posljednja utakmica trenera Ante Matulovića na klupi Zadra.

Prva dionica utakmice završila je prednošću Zadra od tri koša viška, 16-13. Bila je to skromna košarkaška predstava, u kojoj se Zadar malo bolje snašao ponajviše zahvaljujući raspoloženom Ivanu Marinkoviću. Domaćin s druge strane  također u grču i neraspoložen, vukao je najviše Amerikanac Scott.

U drugoj četvrtini utakmice preokret. Jolly je puno dobio ulaskom Došena, koji ubrzo s dvije trice nagovješćuje puno bolju igru domaće momčadi. Još kad mu se pod košem pridružio bivši igrač Zadra Jozo Brkić, prednost Jollyja do kraja prvog poluvremena vrlo brzo porasla je na dvoznamenkastih deset koševa viška, 39-29.

Očekivali smo u drugom poluvremenu bilo kakvu reakciju Zadrana, bilo s klupe od stručnog stožera ili igrača, međutim nismo je dočekali. Jolly je na krilima raspoloženog Špralje i Scotta, povećao svoju prednost u završnici treće četvrtine na okruglih 20 koševa viška, (61-41) i već u tim trenucima utakmice prelomio pitanje pobjednika.

Posljednja četvrtina utakmice lišena pitanje pobjednika, poslužila je igračima Ivana Velića da se iživljavaju nad nekoć velikim košarkaškim klubom iz Zadra. Konačan rezultat utakmice 87-57 za još jedan sramotan poraz u ovoj sezoni.

Hoće li trener Ante Matulović poslije utakmice ponuditi ostavku tek ćemo vidjeti, međutim s njim ili nekim drugim, KK Zadar pod vodstvom trenutne nesposobne uprave i bez privatizacije nema budućnosti.

Šime Špralja sa 18 poena ubacio je najviše u redovima domaćina. Amerikanac Scott dodao je samo koš manje (17), Novačić također solidan sa 16.

Jurica je ubacio 15 poena u dresu Zadra, jedini uz njega još dvocifren bio je Marinković sa ubačenih 10 poena, većinu iz prvog poluvremena.

KK JOLLY – KK ZADAR   87-57 ( 13-16, 26-13, 24-17, 24-11)

Šibenik – Dvorana Baldekin. Gledatelja 300. Suci: Alfred Jovović, Nikola Perlić i Zlatko Galiot.

KK JOLLY: Scott 17, Klepo, Došen 8, Markulin 4, Marić, Bilinovac 6, Papac 8, Perković, Brkić 10, Špralja 18, Novačić 16, K. Vladović.

KK ZADAR: Vladović 5, Vraneš 5, Jelenković, Krajina 2, Jurica 15, Špaleta 8, Brzoja 6, Marinković 10, Tomas, Barać 2, Vrkić, Mazalin 4.