Košarkaši Zadra svladali Lokomotiv Kuban i osvojili treće mjesto!

0

Košarkaši Zadra upisali su pobjedu protiv Lokomotiv Kubana rezultatom 75-67, osvojivši tako treće mjesto na Zadar Dogus Basketball Tournamentu.

U pretposljednjoj utakmici Zadar Dogus Basketball Tournamenta, u utakmici za treće mjesto snage su međusobno odmjerili košarkaši Zadra i Lokomotiv Kubana.

Iako su za protivnika imali prošlogodišnjeg sudionika Final Foura Eurolige, mlada i poletna momčad Zadra ušla je u utakmicu bez respekta diktirajući igru i rezultatsku prednost tijekom uvodne četvrtine.

U zadarskim redovima istaknuo se Boris Barać koji je u prvoj četvrtini ubacio tri trice, jednu je dodao Kovačevič i Zadrani su prvu četvrtinu utakmice dobili rezultatom 17-15.

Početkom druge četvrtine uslijedio je mali pad u igri Zadrana, što su igračiKubana iskoristili i ubačajem Gabriela prvi puta poveli, 19-21.

Međutim u pravom trenutku raspucao se Maj Kovačevič. Moguće novo slovensko pojačanje Zadra (nije još službeno potpisao), vezao je tri uzastopne trice i Zadar je taj period do kraja prvog poluvremena dobio rezultatom 16-8, što mu je donijelo prednost na poluvremenu od šest koševa viška, 35-29.

Zadarsku listu strijelaca nakon prvog poluvremena predvodio je Maj Kovačevič s 12 poena, Barać je dodao 11. S druge strane, u zaista skromnoj napadačkoj predstavi ruske momčadi, Ryan Broekhoff bio je najučinkovitiji s 6 poena.

Katsikaris je na velikom odmoru očito dobro “oprao” svoje igrače, koji su u nastavak utakmice ušli puno aganžiranije. Serijom 11-4, Lokomotiv je nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat i poveo 39-40.

Momčad Ante Matulovića uzvratila je koševima Mazalina i Vladovića, tako da je do kraja treće četvrtine rezultatska prednost još uvijek bila na zadarskoj strani. Istina minimalna 51-50, međutim uoči posljednje četvrtine utakmice Zadar se s pravom nadao da nakon Budućnostimože pobijediti još jednog favoriziranog protivnika.

Posljednja četvrtina ponudila je pravu natjecateljsku utakmicu, u kojoj je domaćin na krilima tri tisuće svojih navijača žarko želio novu pobjedu. Pa je tako na ulazu u posljednje dvije minute utakmice stvorio prednost od šest koševa viška 69-63 koju je uspješno održao do kraja.

Pokušao je Lokomotiv svim silama spasiti se poraza, međutim nakon što je Mazalin u posljednjoj minuti blokirao pokušaj Janninga za tri poena, loptu je uhvatio Vladović i sa dva realizirana bacanja potvrdio pobjedu Zadra rezultatom 75-67.