“Jusupov Zadar” pao u posljednjoj sekundi, Nazorov Zadar slavio košem Delaša sa zvukom sirene!

5

Košarkaši Zadra plasirali su se na završnicu Kupa Krešimira Ćosića pobjedom u Trnskom protiv Zagreba rezultatom 70-71.

Cijelu utakmicu Zagreb je bio u vodstvu, a Zadar je prvi put poveo minutu i 10 sekundi prije kraja preko Coseya. Nakon što se Zagreb vratio u vodstvo nemogućim košem Pavla Marčinkovića, Ante Delaš je uz zvuk sirene donio pobjedu Zadru.

Podsjetimo, prošle godine u četvrtini Kupa Krešimira Ćosića Zadar je također pobijedio Zagreb za pola koša.

Zadrani su na vrijeme istrčali na parket, no tamo kao da ih nije bilo pa je Zagreb s lakoćom još u prvoj četvrtini stigao do 16 koševa viška.

Zadar se u početnim minutama drugog dijela približio na četiri koša minusa, ali Zagreb je znalački odgovorio i opet stekao značajnu prednost (+13). U nastavku utakmice igralo se na refule. Jedan takav Zadrane je doveo na samo poen zaostaka, ali žilavi domaćini nisu dopustili Zadru preuzimanje vodstva.

U posljednju četvrtinu ušlo se s tri koša viška na zagrebačkoj strani. Zadar je stigao do 60-61, no Antonio Vlaić povukao je svoju momčad na respektabilnu razliku (60-67)u 36. minuti igre. Zagreb je tu stao.

Kraljević je odgovorio zakucavanje na koju se nadovezao Delaš tricom za 65-67. Novim košem Kraljevića Zadar je izjednačio, a potom i propustio dva napada za prvo vodstvo. Ono se dogodilo 70-tak sekundi prije kraja kada Cosey zabija za 69-67.

Vladović je promašio tricu, Marinković ispod koša preko niskog igrača.

Ponovno Vladović ima odlučujuću ulogu. Zabio je jedno od dva bacanja, ali Zagreb hvata loptu, a a Marčinković tri sekunde prije kraja zabija za 70-69 lijevom rukom od table.

Tri sekunde bile su dovojne Zadru da preko Delaša uz zvuk sirene zabije za 70-71.